امروز دوشنبه  ۲۳ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۷/۰۸/۱۱- ۰۷:۴۶ - مشاهده: ۱۰۱

حضور پررنگ و موفق ایران در جشنواره بین المللی فیلم هانوی

پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم هانوی با موفقیت یك اثر بلند سینمای ایران دربخش مسابقه و حضور یك داور ایرانی در جمع هیات داوران این فستیوال بین المللی در شهر هانوی ویتنام در جنوب شرق آسیا به كار خود پایان داد.

جشنواره بین المللی فیلم هانوی 2018 موسوم به HANIFF در روزهای 27 تا 31 اكتبر (5 تا 9 آبان) در پایتخت ویتنام باحضور بیش از یك هزار نماینده ازكشورهای مختلف جهان برگزار شد.
 'شهرام مكری' كارگردان سینمای ایران به عنوان یكی از اعضای هیات داوران این جشنواره بین المللی انتخاب شده بود.این دومین باری است كه یكی از سینماگران ایرانی به عنوان هیات داوری این رویداد بین المللی فرهنگی انتخاب می‌شود. شش سال پیش نیز 'ترانه علیدوستی' نیز در ردیف داوران منتخب این جشنواره قرار گرفته بود.
فیلم 'اتاق تاریك' به كارگردانی و تهیه‌كنندگی روح‌الله حجازی سینماگر ایرانی در بخش مسابقه این جشنواره بین المللی اكران و جایزه بهترین فیلم جشنواره را كسب نمود. 'اتاق تاریك' پنجمین اثر بلند سینمایی حجازی است كه وی نویسندگی و تهیه كنندگی آن را نیز برعهده دارد.
همچنین در حاشیه این فستیوال بین المللی یك كارگاه آموزشی در مورد بررسی موفقیت های جهانی سینمای ایران با حضور شهرام مكری، محمد اطبایی، كاظم مولایی و روح الله حجازی برگزار شد.
علاوه براین فیلم های فروشنده، بادكنك سفید، رضا، هجوم، یك روز بخصوص، كوپال، خانه و طعم گیلاس در حاشیه این جشنواره برای آشنایی علاقه مندان به سینمای ایران به نمایش در می آید.
در این فستیوال ، بیش از 500 فیلم از 49 كشور در 5 روز ایام برگزاری این جشنواره اكران شد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما